Eryaman Akıl Küpü


Eryaman Akıl Küpü Hakkında

Kurucusu

Kurucumuz Betül ŞEN, Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümü mezunudur. 0-6 yaş çocuk psikolojisi üzerine eğitimine devam etmiştir. Farklı kreş ve anaokullarında sorumlu müdür ve psikolojik danışman olarak çalışmıştır. 2013 yılında Akıl Küpü Anaokulu’nu faaliyete geçirmiştir.

Katıldığı Kurslar ve Sertifikaları:

Çocuk merkezli oyun terapisi

0-6 yaş çocuk değerlendirme ve aile eğitimi

CAT ve Louisa Duss testleri uygulama sertifikası

Çocuk ile iletişim teknikleri

Erken çocukluk döneminde oyun

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu

Okul öncesi dönemde müzik eğitimi, etkili öğretmenlik eğitimi

Vizyonumuz

Çocukların topluma kazandırılabilmesi açısından güzel ahlak ile, özgüven sahibi, lider, üretken bireyler olarak yetişmelerini sağlamak

Misyonumuz

Kendine güvenen, sorumluluk alabilen, kendi kendine yetebilen, şefkat – merhamet duygularına sahip, ahlaki değerler ile harmanlanmış, yenilikçi, üretken, merak eden ve araştıran çocuklar yetişti

Okulumuz

500 m2 iç mekan ve 220 m2 dış mekana sahip okulumuz Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı özel kreş yönetmeliğine uygun olarak dizayn edilmiştir.

Okulumuzda 6 adet sınıf, 1 oyun salonu, 1 yemekhane, 1 uyku odası ve 4 tuvalet bulunmaktadır. Tuvaletlerimiz, mahremiyet göz önünde tutularak kız ve erkek tuvaletleri ayrı kabinlerde olarak tasarlanmıştır.

Okulumuzun önünde bulunan bahçede çocuklarımızın güvenli ortamda oynamalarına olanak sağlayan park oyuncakları ve kum havuzu bulunmaktadır.

Değerler Eğitimi

Amacımız kendisi ve çevresi ile barışık, güzel duygular hisseden, güzel görebilen, şefkat- merhamet duygularına sahip güzel ahlaklı çocuklar yetiştirmektir.

Karakter eğitimi konularımız:

  • SEVGİ
  • ŞEFKAT, MERHAMET
  • SORUMLULUK
  • SAYGI, HÜRMET
  • YARDIMLAŞMA, PAYLAŞMA
  • HOŞGÖRÜ, SABIR
  • DOĞRULUK, DÜRÜSTLÜK
  • ADALET
  • NEZAKET
  • DOSTLUK, KARDEŞLİK

Karakter eğitimimiz diğer tüm etkinlik ve projelerimiz ile bütünleşik olarak verilmekte ve böylelikte tam pekiştirme sağlanmaktadır.

Karakter eğitimimiz aylık konular halinde uygulanmaktadır ve bu soyut ifadelerin çocuklara kazandırılabilmesi için somut proje çalışmaları yapılmaktadır.Satılık ve Kiralık Emlak Ekle
Bilgiler
Eryaman Akıl Küpü
Telefon Telefon (312) 282 3237
Telefon Telefon(544) 282 3237
Posta Kodu Posta Kodu06793
Adres Kodu Adres: Eryaman Mah. 1. Cad. 317. Sok no:1 Eryaman/Etimesgut/Ankara
Lokasyon Enlem39.9720
Lokasyon Boylam32.6148