Eryaman Rehberi

Eryaman Amerikan Kültür Kolejleri

  • Eryaman Amerikan Kültür Kolejleri
  • Eryaman Amerikan Kültür Kolejleri
  • Eryaman Amerikan Kültür Kolejleri
  • Eryaman Amerikan Kültür Kolejleri
  • Eryaman Amerikan Kültür Kolejleri
  • Eryaman Amerikan Kültür Kolejleri

Eryaman Amerikan Kültür Kolejleri Hakkında

Amerikan Kültür Koleji'nin eğitim sistemi, öğretim ve öğrenimde teknoloji kullanımında öncüdür. Amerikan Kültür Koleji olarak; bilgisayar odaklı teknolojiler ile öğrenme sürecini eğitici yazılımlarla ve kişinin bilgisayar kullanarak yapabileceği işler esnasında karşılaşacağı problemlerin çözümü için gerekli materyallerle destekliyoruz. Biz motivasyonu ve özsaygıyı güdülüyoruz; çünkü teknolojinin öğrencilerin sınıfiçi etkinliklere ilgisi ve kendi yeteneklerinin bilinci üzerinde etkisi vardır. Biz öğrencilerimizi, hem teknoloji ile aşılanmış iş dünyası bağlamında hem de ilerideki eğitimleri bağlamında geleceğe hazırlıyoruz.


Amerikan Kültür Derneği, 1911 yılından beri ülkemizde hizmet veren en büyük özel eğitim kurumlarından biridir. Türkiye’de ve dünyada 100’den fazla dil okulu, 20’den fazla okul öncesi ve etüt merkezleri bulunmaktadır. Amerikan Kültür Derneği, TOEFL sınav merkezi olmasının yanında Asya’da ve Türkiye’de uluslararası İngilizce öğretim programı TESOL sorumlusudur. Böylece, Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan bu İngilizce öğretim programı, ülkemizde ve dünyada binlerce öğretmen eğitmiştir. Amerikan Kültür Derneği şimdilerde, hem ülkemizde hem de Dünyada Amerikan Kültür Kolejlerini kurarak yeni bir girişime adim attı. Yönetim kadrosunun çoğu Türk vatandaşlarından oluşan kurumumuzun herhangi bir dini toplulukla ya da önyargılı bir ideolojiyle bağlantısı yoktur. Kurumumuz, sadece yaşadıkları topluma hizmet eden ve gelişen dünyaya kolaylıkla ayak uyduran öğrencilerin eğitimine hizmet eder.

Bilingual Education-İki Dilde Eğitim

Bilingual Eğitim kısaca iki dilli eğitim olarak ifade edilebilir. Bilingual- İki Dilde Eğitim modelimiz yabancı dil öğretiminden farklıdır. Amerikan Kültür Koleji’nde her sınıfta bir tanesi Türkçe diğeri İngilizce konuşan iki öğretmenli eğitim modeli uygulanır. Bizim için İngilizce bir ders değil, hayatın olağan akışı içerisinde kullanılan bir iletişim aracıdır. Bu sayede öğrencilerimiz İngilizce’yi öğrenmez, edinirler! 
Amerikan Kültür Koleji Dil Eğitim Programları 2012-R0006 kodu ile Avrupa Konseyi tarafından onaylanmış ve akredite edilmiştir. Bu sayede öğrencilerimiz yabancı dil yönünden Avrupa Birliği ülkeleri öğrencilerinin sahip olduğu tüm eğitim haklarına sahip olurlar.

European Language Portfolio- Avrupa Dil Pasaportu

Avrupa Dil Portfolyosu, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı'na (The Common European Framework) dayalı bir değerlendirme sistemidir ve okulumuz bu sistemde eğitim vermektedir. "Öğrenen özerkliği" ve "Kendini Değerlendirme" bu portfolyonun dayandığı eğitim kavramlarıdır. Her öğrencimiz bu sürece girer ve dil yeterliliklerini Avrupa Dil Portfolyosu’yla belgeler. Amerikan Kültür Koleji ülkemizde Avrupa Birliği onaylı bu programı uygulamaya yetkili az sayıdaki eğitim kuruluşundan bir tanesidir.
Öğrencilerimizin eğitimleri sonunda aldıkları bu belge Avrupa Mesleki Serbest Dolaşım Belgesi’nin ayrılmaz bir parçası olduğu gibi C1 düzeyinde İngilizce sertifikalarımız bir çok ülkede ve üniversitede Dil Yeterlilik Belgesi Olarak Kabul edilmektedir. Bu belge KPDS sınavında 95 puana denk sayılmaktadır.


Satılık ve Kiralık Emlak Ekle
Bilgiler
Eryaman Amerikan Kültür Kolejleri
Eryaman Amerikan Kültür Kolejleri
Telefon Telefon (312) 554 6100
Telefon Telefon(312) 554 6111
Adres Kodu Adres: Şehit Osman Avcı Mah. 2668. Cadde, 1. Etap Fırat Life Style Konutları Yanı Eryaman/ANKARA
Lokasyon Enlem39.9698
Lokasyon Boylam32.6348
E-posta eryaman@amerikankulturkoleji.com