Eryaman Ata Anaokulu

 • Ata Anaokulu
 • Ata Anaokulu
 • Ata Anaokulu
 • Ata Anaokulu
 • Ata Anaokulu
 • Ata Anaokulu
 • Ata Anaokulu
 • Ata Anaokulu
 • Ata Anaokulu
 • Ata Anaokulu
 • Ata Anaokulu
 • Ata Anaokulu
 • Ata Anaokulu
 • Ata Anaokulu
 • Ata Anaokulu

Eryaman Ata Anaokulu Hakkında


KURUMUN TARİHÇESİ VE YAPISI

Okulumuz, Ankara İli Etimesgut İlçesi Eryaman 6. Etap 2. Kısım’da bulunmaktadır.TOKİ tarafından yapılıp 2006 Yılında MEB’na devredilmiştir.
Ankara’nın en hızlı gelişen ve kentleşen semti olması sebebiyle bölgede sosyo-ekonomik durum orta, üst ve özellikle ev kiralarının uygun olması nedeniyle de alt gelir düzeyindeki insanların birlikte yaşadığı bir yerleşim birimidir. Okulumuz 12 Şubat 2007 Tarihinde 32 Öğrenci ve 2 öğretmenle eğitime başlamıştır.
Okulumuz 6 derslikli olup yaklaşık 150 öğrenci kapasitesine sahiptir. Öğrencilerimizin çoğunluğu yarım gün eğitim almaktadır.2009-2010 Eğitim Yılında 7 şubemiz 130 öğrenci, 7 okul öncesi öğretmeni, 5 personel ve bir müdürle eğitime devam etmektedir.
Okulumuz 2 katlı olup ayrıca bodrum katıyla beraber kullanılabilir 3 katı mevcuttur.
Bina teknik ve fiziksel donanım açısından modern bir yapıda inşa edilmiştir. Tüm sınıflar geniş, aydınlık, ferah ve okul öncesi dönem çocuğuna uygun hijyenik koşullara sahiptir. Çocuklarımız, etkinliklerini sürdürürken, rahatsız edilmeden, izlenme endişesi yaratmadan gözlem odalarımızda izlenebilmektedir.
Öğrencilerimizin güvenliği için, görüntülü diyafon sistemiyle öğrenci geliş-gidişleri daha kolay ve güvenli hale gelmiştir. Ayrıca farklı amaçlar için kullanılabilecek (seramik odası, çok amaçlı salon, hobi odası vb) birimlerimizi oluşturabileceğimiz geniş alanlarımız da mevcuttur.

VİZYON

Özgün ve yaratıcı çalışmalarımızla sürekli üreten, okul öncesi eğitim ilkelerini sanat ve doğa ile bütünleştiren nitelikli bireyler yetiştiren bir anlayışla önder okul olmak.

MİSYON

Özgür düşünen, yaratıcı, bağımsız, girişken, kendinin ve yeteneklerinin farkında, sorgulayıcı,cesur,Atatürk ilkelerine bağlı bireyler yetiştirmeyi ilke edinen, keşifler yapma fırsatını vermeyi, paylaşmayı, yardımlaşmayı, sevgi ve hoşgörüyü, hakkını adil yollarla aramayı, baskı ve zorlamadan uzak yollarla istendik davranışlar kazandırmayı hedefleyen,gerekli uyaranlar verilerek, uygun ortamlar hazırlanarak, çocuk merkezli eğitimiyle, çocukları anlayan, onları dinleyen, onlarla sevgiye ve saygıya dayalı, samimi yaklaşımıyla,çocuklarıyla, onların aileleriyle, okulöncesi eğitim alanında eğitim almış, kendisini ve kurumunu geliştirmeye istekli, okulöncesi eğitiminin öneminin farkında ve bilincinde olan idarecileriyle, eğitimcileriyle ve çalışan tüm personeliyle kocaman bir ATA ANAOKULU AİLESİYİZ.

BAŞARILAR

TC Sağlık Bakanlığı ve TC Milli eğitim Bakanlığının Temiz okul,sağlıklı okul projesinde Beyaz Bayrak Ödülü,Türkiye Çevre Eğitim Vakfı uluslararası Eko Okullar projesinde yeşil bayrak ödülü,Tema Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfından teşekkür almanın yanı sıra okulumuz,AB Comenius projesinde Koordinatör okul görevini başarıyla yürütmektedir.

İl ve İlçe Merkezine Uzaklık: Ankara merkezine 20 km, Etimesgut ilçesine 13 km uzaklıkta

Ulaşım: Ankara merkez için 542 - Etimesgut için 521 nolu otobüslerle.

Yerleşim Yeri Bilgisi: Eryaman 6.Etap Mavi çarşı yanı,Cahit Zarifoğlu İlköğretim okul karşısı

Okul Detayı: Anaokulu 4-6 yaş arasındaki 48-72 aylık çocuklara eğitim vermektedir.

Kaynakça: www.meb.gov.tr
Satılık ve Kiralık Emlak Ekle
Bilgiler
Eryaman Ata Anaokulu
Eryaman Ata Anaokulu
Telefon Telefon (312) 283 3151
Faks Faks(312) 283 5026
Adres Kodu Adres: Eryyaman 6. Etap 2.Kısım Ertuğrul Bey Cad. 275 sok No 7 Eryaman Etimesgut / ANKARA
Lokasyon Enlem39.9795
Lokasyon Boylam32.6301
Web sitesi http://ataanaokulu.meb.k12.tr