Eryaman Samime Talat İlkokulu

  • Eryaman Samime Talat İlkokulu
  • Eryaman Samime Talat İlkokulu
  • Eryaman Samime Talat İlkokulu
  • Eryaman Samime Talat İlkokulu

Eryaman Samime Talat İlkokulu Hakkında

YAŞAR KARABAĞ - Okul Müdürü

Vizyon

Her öğrenci öğrenebilir ilkesi doğrultusunda sahip oldukları yetenekleri geliştiren ve en üst seviyeye ulaştıran, değişen dünya şartlarında bilgi toplumunun insanını yetiştiren, çevresiyle bütünleşmiş ve çevreye liderlik yapan, öğrenmeyi öğrenen ve öğrenmeyi ihtiyaç olarak algılayan çağdaş, sürekli ve başarılı bir model eğitim kurumu olmak.

Misyon

İletişim halinde olduğumuz bireylere güven ve huzur içinde çağdaş eğitim vermek, sağlıklı ve güvenli bir ortamda öğrencilerimizi üst öğrenime hazırlamak ve bilgi toplumunun bir bireyi olarak yetiştirmek amacıyla; öğrencilerimizin akademik ve sosyal becerilerini var olan çevre olanakları doğrultusunda en üst derecede geliştirerek, her alanda sorumluluk alabilen, bilim ve teknolojiye açık, çevresiyle ilgili, sorunlara çözüm getirebilen, toplumun istek ve ihtiyaçlarına cevap verebilen bireyler yetiştirmek.

SAMİME-TALAT İLKOKULU TARİHÇESİ

Samime-Talat İlköğretim Okulu Ankara İlinin Etimesgut İlçesine bağlı Şeker Mahallesi 2.Sokak No:12 de - 6849 Metrekarelik Bir Arazi Üzerine 8 (Sekiz) Derslik Kapasiteyle İnşa Edilmiş Bir Okuldur. Samime Kocabay (Aktüzel) Ve Eşi Talat Kocabay Çifti Tarafından %100 Eğitime Destek Kampanyası Doğrultusunda Yaptırılmıştır. Okul İnşaatına 2003 Yılı Mayıs Ayında Başlanmış Ve Aralık 2003 Yılında Tamamlanmıştır. Okulumuzun İlk Kurucu Müdürlüğüne Önce Orhan Alpsen Daha Sonra İhsan Uç Görevlendirilmişlerdir; Kısa Bir Süre İçinde Okulun Donanım Malzeme İhtiyacını Karşılayarak 15 Mart 2004 Tarihinde (2.Dönem) Okulumuzun Eğitim Ve Öğretime Açılmasını Sağlamışlardır. 

Öğretmenlerimiz
Satılık ve Kiralık Emlak Ekle
Bilgiler
Eryaman Samime Talat İlkokulu
Eryaman Samime Talat İlkokulu
Telefon Telefon (312) 280 2207
Faks Faks(312) 280 8470
Adres Kodu Adres: Samime Talat İlkokulu Şeker mahallesi 1438. sokak No12 Etimesgut / Ankara
Lokasyon Enlem39.9661
Lokasyon Boylam32.6606
Web sitesi http://samimetalatilkokulu.meb.k12.tr