Eryaman Rehberi

Etimesgut Belediyesi Eryaman Emekliler Lokali


Etimesgut Belediyesi Eryaman Emekliler Lokali Hakkında

EMEKLİLERE BÖYLE
“KONAK” YAKIŞIR

Etimesgut Belediyesi Emekli Konağı ve Çay Bahçesi açıldı, sohbetine tavlasına güvenenler akın ediyor. Çaylar yudumlanıyor, gazeteler okunuyor. Şark köşesi koyu sohbetlere ev sahipliği yapıyor. Başkan Demirel, emekliliğini güzel yaşamak isteyen vatandaşlara emekli konağını öneriyor.
Etimesgut Belediyesi’nin Emekli Konağı ve Çay Bahçesi, ilçedeki emeklilere keyifli zaman geçirme imkanı sunuyor. Ankara konağı formundaki merkez, iç mimarisi ve dekoruyla nostaljik bir hava oluşturuyor. 28 Eylül tarihinde açılışı yapılan tesis, kısa sürede Etimesgutlu emeklilerin gözde mekanı haline geldi. Tesise gelen emekliler burada zamanlarını en iyi şekilde değerlendiriyorlar.
MEMLEKET MESELESİ VE KOYU MAÇ SOHBETİ
Şark köşesi emeklilerin en çok rağbet ettiği mekanların arasında yer alıyor. Burada kimi zaman memleket meseleleri, kimi zaman koyu maç sohbetleri yapılıyor. Çaylarını yudumlayıp gazetesini ve kitabını okuyan, televizyonda ajans saatini bekleyen emekliler için zaman su gibi akıp geçiyor. İsteyen emekliler tavla ve okey de oynayarak zamanını değerlendirebiliyor. Emekliler, konakta ruhsal ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecek birçok aktiviteye katılabiliyorlar.
DEMİREL’DEN ZİYARET
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, emekli konağı ve çay bahçesini ziyaret etti. Emeklilerle sohbet ederek hal ve hatırlarını soran Demirel, toplumun önemli bir kesimini oluşturan emeklilere yönelik böyle bir hizmet sunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. 
Araştırmaların emekliliğin bazı ruhsal sorunlara neden olduğunu ortaya koyduğunu hatırlatan Demirel, “Emekliliğin fiziksel ve duygusal sağlık üzerine ciddi negatif etkileri olabiliyor. Her üç emeklimizden biri ne yazık ki emeklilikte depresyona girebiliyor. İşte bu bilgiler ışığında istedik ki, bu millet için çalışan, üreten hemşehrilerimiz, emekli olduktan sonra kendilerini geliştirebileceği, sohbet edebileceği, gazetesini, kitabını okuyabileceği ve her şeyden önemlisi kendisi gibi emeklilerle bir araya gelebileceği bir merkezi olsun. Çok şükür bunu da başardık. Emekli konağımızı ve çay bahçemizi hizmete açtık. Tüm emeklilerimizi bu tesisimizden yararlanmaya davet ediyorum. Sohbetine, tavlasına güvenen buyursun” dedi. Emekli Konağını ziyaretinde vatandaşlarla teker teker sohbet ederek hal ve hatırlarını soran Başkan Demirel’e, vatandaşlar, kendileri için böylesine güzel bir hizmeti sunduğu için teşekkür ettiler.

NELER VAR
Kapalı ve açık alanlardan oluşan makanda, emeklilerin ruhsal ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecek çeşitli aktivite alanlırı bulunuyor. Kafeterya, şark köşeli dinlenme alanları, sohbet, hobi, okuma ve TV odalarının hizmet vereceği tesis, emeklilere yeni yaşam alanı sunacak. Emekliler buraya gelerek zamanlarını en iyi şekilde değerlendirecek, hobilerini gerçekleştirecekler. Sohbet ve anıların paylaşılacağı emekli çay bahçesi ilçedeki binlerce emeklinin yeni buluşma alanı olacak.
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, emekli çay bahçesinin inşasını tamamladıklarını belirterek, tesisin hemen yanına aile yaşam ve eğitim merkezi inşa ettiklerini hatırlattı. Demirel, “Her iki tesisimiz Etimesgut’un yeni sosyal, kültürel etkinlik ve buluşma yeri olacak. Eryaman metro durağının yanında yer alan tesislerimizin, ulaşım kolaylığı da düşünüldüğünde yalnız Etimesgut’un değil tüm Ankara’nın cazibe merkezi olmasını bekliyoruz” dedi.Satılık ve Kiralık Emlak Ekle
Bilgiler
Etimesgut Belediyesi Eryaman Emekliler Lokali
Posta Kodu Posta Kodu06793
Adres Kodu Adres: Göksu Mah. Erzurum Kongresi Cad. (Göktürk Aile Yaşam Merkezi Yanı) /EryamanEtimesgut/Ankara
Lokasyon Enlem39.9819
Lokasyon Boylam32.6440