Eryaman Rehberi

ERYAMAN SAMİYE NAİM EĞİTİM VAKFI ORTAOKULU


ERYAMAN SAMİYE NAİM EĞİTİM VAKFI ORTAOKULU Hakkında

Okulumuzun Tarihçesi

 Etimesgut ilçesi 4. Devlet mahallesi içinde bulunan Maliye Bakanlığına ait şantiye binasında 13.09.1988 tarihinde "4. Devlet Mahallesi İlkokulu" adı altında açılmıştır.

 Daha sonra 10.10.1988 tarih ve 316/2858 valilik oluruyla adı "Naim Süleymanoğlu" İlkokulu adını almıştır.

 Öğrenci sayısının artmasıyla Milli Eğitim Bakanlığınca çevrede yeni bir okulun yapımına başlanmıştır. Emekli öğretmen Samiye SAKARYALI´nın katkılarıyla okul binası tamamlanmıştır. 1998-1999 Eğitim-Öğretim yılında "Naim Süleymanoğlu" adı altında eğitim-öğretime başlamış olup, adı "Samiye Naim Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu" olarak değiştirilmiştir. Halen bu isim altında eğitim-öğretim hizmetlerini sürdürmektedir.

 Okulumuzun alanı 16.400 m2 olup, okulun temel eğitim binası 1.170 m2´dir. Okulumuzda; 24 derslik olup ayrıca; 1 adet Müdür Odası, 2 adet Müdür Yardımcısı Odası, 1 adet Çok Amaçlı Salon, 1 adet Fen Laboratuar, 2 adet Atölye, 1 adet Oyun Salonu, 1 adet Kütüphane, 1 adet Bilgi Teknoloji Sınıfı, 1 adet Projeksiyon Sınıfı, 1 adet Rehberlik Odası, 1 adet Okul Aile Birliği Odası, 1 adet Hizmetli Odası, 1 adet Arşiv, 2 adet Depo bulunmaktadır.

 Okulumuzun bahçesine öğrencilerimizin kullanmaları amacıyla; Etimesgut Belediyesi tarafından Futbol, Basketbol ve Voleybol oyun alanlarını kapsayan "Spor Kompleksi" yapılarak, kullanma ve işletme hakkı okulumuza devredilmiştir.

 Okulumuzun bahçesinin yeşillendirilmesi amacıyla her yıl ağaçlandırma çalışmaları yapılmıştır.

 Okulumuzda idareci, öğretmen ve veli işbirliği içerisinde en iyiye, en güzele ulaşmak hedefimizdir.

 Öğrencilerimizin Atatürk İlke ve İnkılaplarına sahip çıkan; bayrağını, vatanını, milletini seven; milli ve manevi değerlerini benimseyen; her yönden sağlıklı olan; başarıya ulaşmak için çalışan, araştıran, okuyan; teknolojik donanımlara sahip olan ve kullanan; çevre bilincine ulaşmış bireyler olarak yetiştirmek en büyük hedefimizdir.

 Bu nedenle eğitim- öğretimin yanında sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere de çok önem veriyor ve öğrencilerimizin aktif olarak yer almaları için gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz.

Vizyon

Öğrencilerimizi Atatürk ilke ve inkılâplarına sahip çıkan, bayrağını seven, çevreci, ilkeli, dürüst, yenilikçi gençler olarak yetiştirebilmektir

Misyon

“Benim çocuğum” sözü yerine “bizim çocuğumuz” Okulumuzda herkes birbirine güvensin ve destek olsun. Okulumuzda herkes, her gün, daha iyiye, güzele ve doğruya ulaşmak için çalışsın.


Kaynakça: www.meb.gov.tr


Satılık ve Kiralık Emlak Ekle
Bilgiler
ERYAMAN SAMİYE NAİM EĞİTİM VAKFI ORTAOKULU
ERYAMAN SAMİYE NAİM EĞİTİM VAKFI ORTAOKULU
Telefon Telefon (312) 282 0202
Faks Faks(312) 282 0055
Adres Kodu Adres: Eryaman Mahallesi 347. sokak No 5 Etimesgut/Ankara
Lokasyon Enlem39.9745
Lokasyon Boylam32.6050
Web sitesi http://samiyenaimortaokulu.meb.k12.tr